Vyhľadávanie
Náhodný produkt
Štatistika

O polodrahokamoch

Drahé kamene fascinovali človeka vždy,najskôr ako šperk a amulet, alebo posvätný kameň. Postupom času sa neustále vyvíjali i postupy liečebného použitia kameňa. Že kamene žijú, že pulzujú životom, vnímame len vnútornými pocitmi. Kamene nám pomáhajú odstraňovať nadbytočné, posilovať oslabené a

odstraňovať blokády, ktoré bránia prúdeniu životnej energie a harmonickej súhre všetkých procesov v tele. Učia nás zachovávať rovnováhu a usmerňujú náš pocitový život. Učia nás k trpezlivosti, koncentrácii, vedomej pozornosti, pokore a láske.

 Môžeme si ich vyberť podľa farby, tvaru, podľa znamenia...

 

 Biele kamene pôsobia ako koncentrátor energie. Povzbudzujú lásku k pravde, úprimnosti, mravnej i fyzickej čistote. Biele kamene odstrňujú všetky blokády a nastolujú rovnováhu.

 Ružové kamene symbolizujú lásku a nehu. Pôsobia povzbudivo a príjemne nalaďujú.Liečebné ružové kamene pôsobia predovšetkým na bolesti srdca, znižujú hnevlivosť a podráždenie.

 Červené kamene symbolizujú životnú silu. Dodávajú energiu, odvahu, prehrievajú organizmus, dynamizujú chovanie a zvyšujú napätie.Liečebné červené kamene pôsobia na krv, krvný obeh, nízky tlak.

 

 

Selenit

 

Farba: biely, oranžový, modrý, hnedý, zelený
Vzhľad: priesvitný, vláknitý typ s jemným ryhovaním aj hrubším vzorom, niekedy má tvar rybieho chvosta alebo okvetného lístku (púštna ruža)
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Mexiko, Rusko, Rakúsko, Poľsko, Nemecko, Francúzsko, Veľká Británia

 

Vlastnosti
Priesvitný selenit sa vyznačuje veľmi jemnými vibráciami. Do mysle vnáša jas, otvára korunnú a vyššiu korunnú čakru. Umožňuje prístup k anjelskemu vedomiu a duchovnému sprievodcovi. Čistý selenit ponúka spojenie s vyšším svetelným telom a pomáha ho ukotviť v pozemských vibráciách.
Selenit je kľudný kameň udržujúci hlboký kľud a mier. Výborne sa hodí na meditáciu alebo duchovnú prácu. Každý, kto drží v ruke kus selenitu vydávajúci rýdze vibrácie, je schopný telepatie. Najrýdzejší priesvitný biely selenit je obdarený nadpozemskými vlastnosťami. Uvádza sa, že jeho domovom je oblasť rozprestierajúca sa kdesi medzi svetlom a hmotou. Aj keď je to kameň pochádzajúci z dávnoveku, jedná sa o jeden z najsilnejších kryštálov, pokiaľ ide o nové pozemské vibrácie.
Selenit sa dá použiť na vytvorenie ochrannej mriežky okolo domu a súčasne ho môžeme použiť na nastolenie pokoja v priestore, kam nemajú zasahovať vonkajšie vplyvy. Môžeme ho položiť do všetkých kútov v dome. Veľký kus selenitu položený v dome vytvorí kľudnú a mierumilovnú atmosféru. Selenitovú tyčinku je možné použiť na odstránenie cudzích entít z aury alebo pri preventívnom zákroku proti čomukoľvek cudzorodému, čo by chcelo ovplyvniť myseľ.
Kameň v sebe nesie odtlačok všetkého, čo sa kedy na svete udialo. Selenit ale dosahuje aj do ďalších životov a veľmi dobre poslúži, ak chcete zistiť, aký pokrok ste už spravili. Súčasne odhaľuje plán, podľa ktorého sa odohráva váš súčasný život od chvíle, kedy ste opustili stav medzi životmi. Vyjavuje všetky problémy, ktorých dôsledky na vás dosiaľ pôsobia a ukazuje, ako ich najlepšie vyriešiť. Dá sa použiť na veštenie z gule, prípadne aby ste sa uistili, čo presne sa odohralo v minulosti.
V duševnej rovine pomáha selenit pri vynášaní súdov a schopnosti preniknúť do jadra vecí. Mentálne ponúka ukľudnenie zmätkov a napomáha hlbšiemu pohľadu. Prináša porozumenie dejom, ktoré sa odohrávajú v podvedomí. Dokáže rozptýliť a stabilizovať nevyspytateľné city.

Liečebné využitie
Selenit narovnáva chrbticu a zvyšuje jej ohybnosť. Chráni pred epileptickými záchvatmi. Tento kameň neutralizuje pôsobenie ortuti v zubnom amalgáme a vyrovnáva pôsobenie „voľných radikálov“. Jedná sa o vynikajúci kryštál pre kojenie a výživu dieťaťa. Najvýznamnejšie liečivé schopnosti prejavuje na energetickej úrovni.

Umiestnenie
Držte v ruke alebo rozložte v dome, alebo okolo neho. Vo vlhku sa selenit rozpúšťa.

Oranžovohnedý selenit uzemňuje anjelské energie a napomáha uzdravovaniu Zeme.

Modrý selenit položený na treťom oku, ukľudňuje myseľ. Počas meditácie dokáže umlčať vnútorný dialóg. Rýchlo odhaľuje korene problémov.

Zelený selenit pomáha pri práci smerujúcej k dosiahnutiu najvyššieho dobra. Núti vás vnímať dobro v súvislosti s vlastnou osobou a pomáha prekonávať dôsledky starnutia kože a kostry.

Rybí chvost zaisťuje hlboké uzdravenie nervovej sústavy. Pôsobí mimoriadne ukľudňujúcim spôsobom, harmonizuje emócie a uvoľňuje napätie. Táto forma selenitu sa nazýva tiež anjelske krídla, lebo umožňuje kontakt s anjelskou ríšou.

Púštna ruža pomáha skoncovať so správaním, ktoré sme kedysi vnútili sami sebe a ktoré už trvá príliš dlho. Odhaľuje v našej mysli prítomnosť takého „naprogramovania“ a pomáha hľadať spôsob, ako ho odstrániť. Dá sa použiť na posilnenie schopnosti stotožniť sa s určeným cieľom.